Antykwariat fantastyka literatura piękna

Wydawnictwo Czytam tam
Skup książek Moje konto Koszyk Nasze sklepy Nasze Allegro Jak kupować? Regulamin O Antykwariacie Kontakt

Szukaj

Szukam książki

Szukam książki

Regulamin

Obowiązujący regulamin w internetowym antykwariacie

Sklep internetowy, działający pod adresem www.antykwariat.waw.pl, prowadzony jest przez firmę Maciej Kamieński - ILGATTO prowadzącą działalność nr NIP: 5251323080, Regon: 012189689, z siedzibą w Warszawie przy ul. ul. Zajęcza 9 lok. 9, 00-351


1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Oferta prezentowana na stronach antykwariatu odzwierciedla faktyczny stan ilościowy i jakościowy naszych magazynów.

2. Zamówienia są przyjmowane przez:

3. Po złożeniu przez Klienta zamówienia, wpłata (kwota zamówienia wraz z kosztami przesyłki) powinna nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 5 dni. Po tym terminie zamówienie nieopłacone zostanie anulowane, a książka/książki będące w tym zamówieniu ponownie staną się dostępne w sprzedaży. W przypadku otrzymania przez Antykwariat wpłaty po anulowaniu zamówienia:
a) jeśli Antykwariat nadal posiada książki, które były zamówione, następuje realizacja anulowanego zamówienia.
b) jeśli Antykwariat nie posiada już książek, które znajdowały się w anulowanym zamówieniu, Antykwariat zwraca, przelewem bankowym na wskazane przez wpłacającego konto, wpłaconą za anulowane zamówienie kwotę pomniejszoną o 1 zł kosztów wykonania przelewu.

4. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon fiskalny lub, po wybraniu przez Klienta, faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są gotowe do wysyłki.

5. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wysłania zamówienia.
Klient może wycofać złożone zamówienie mailem
anuluj@antykwariat.waw.pl lub faksem (+48 22) 659 22 17, podając koniecznie NUMER ZAMÓWIENIA, swoje imię i nazwisko oraz identyfikator w sklepie. Wysłanie maila o anulowaniu zamówienia można dokonać także po zalogowaniu się do sklepu.
Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane. Każdy Klient może po zalogowaniu się sprawdzić status realizacji swojego zamówienia.

6. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
Koszty dostawy zostaną uwzględnione w składanym zamówieniu. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.

7. Czas realizacji zamówień opłacanych przed wysyłką wynosi do 3 dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaty. 
W przypadku zamówień wysyłanych za pobraniem termin realizacji zamówienia wynosi 2-4 dni roboczych i jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych towarów ze sklepu, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze.


8. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy
Przesyłki dostarcza:
Firma Kurierska - czas dostawy 1 dzień roboczy
Poczta Polska - przesyłka priorytetowa, czas dostawy około 3 dni robocze.

9. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
- przy odbiorze osobistym w jednym z naszych antykwariatów - płatność gotówką w antykwariacie
- przy odbiorze - należność pobiera kurier – opcja dostępna dla Klientów zarejestrowanych i zalogowanych w naszym sklepie.
- przy odbiorze - należność pobiera listonosz – opcja dostępna dla Klientów zarejestrowanych i zalogowanych w naszym sklepie.
- kartą kredytową za pośrednictwem systemu payu.pl - należność pobierana jest w chwili pozytywnej weryfikacji danych w systemie payu.pl
- przelewem bankowym na konto sklepu – posiadaczy kont w mBank zapraszamy do szybkiej płatności za pośrednictwem mTransfer.


10. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane tylko kartą płatniczą.

11.
W przypadku gdy zamówienie jest dostarczane na koszt Antykwariatu, Antykwariat zastrzega sobie prawo  wyboru dostawcy przesyłki.

12. 
Wszystkie książki dostępne w sklepie są traktowane jako towar używany i jako takie nie podlegają zwrotom. Ukryte wady w książkach tj. uszkodzenia nie podane w opisie technicznym książki np. brakujące lub niezadrukowane strony, mogą być podstawą do wymiany książki lub zwrotu pieniędzy.

Zapis ten dotyczy TYLKO książek przesyłanych do Klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej lub Kuriera.
W przypadku zamówień odbieranych osobiście w naszych antykwariatach, Klient ma obowiązek dokonać sprawdzenia stanu technicznego zakupionych książek. Dokonanie zapłaty oznacza akceptację stanu technicznego książek. W takim przypadku reklamacje nie będą uwzględniane.
Postępowanie reklamacyjne:
    - reklamacja towaru winna być składana przez Klienta w formie pisemnej wraz z dołączonym dowodem zakupu (paragon, faktura) i dołączonym reklamowanym towarem na adres antykwariatu, 00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 55 lok.1. Reklamacja rozpatrywana jest w terminie 14 dni od daty jej wpłynięcia. Procedura reklamacyjna kończy się:
        a) uznaniem reklamacji - Klient otrzymuje zwrot poniesionych kosztów lub wymianę towaru na wolny od wad.
        b) odmowa uznania reklamacji - Klient otrzymuje pisemne uzasadnienie odmowy uznania reklamacji oraz ponownie bezzasadnie reklamowany towar. W takim przypadku Klientowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji Antykwariatu do właściwego Sądu.
    - reklamację przesyłki (niedostarczenie przez Pocztę Polską) antykwariat może przyjąć od Klienta po upływie 14 dni od daty jej nadania, zgodnie z Regulaminem Poczty Polskiej. Wynik reklamacji przesyłki uzależniony jest od wyniku reklamacji rozpatrzonej przez Pocztę Polską.
    - reklamację przesyłki (niedostarczenie przez Firmę kurierską) antykwariat może przyjąć od Klienta po upływie 2 dni od daty jej nadania, zgodnie z Regulaminem Firmy kurierskiej. Wynik reklamacji przesyłki uzależniony jest od wyniku reklamacji rozpatrzonej przez Firmę kurierską.
Wszystkie książki oznaczone statusem stanu "nowe" traktowane są jako książki nieużywane. Przy zakupie poprzez sklep internetowy, podlegają zwrotowi w ciągu 14 dni od otrzymania towaru przez Klienta (podstawą otrzymania jest data odbioru awiza lub listu kurierskiego) . Warunkiem zwrotu jest złożenie Oświadczenia odstąpienia od umowy przez Nabywcę w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru.

13. Klient ma możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyn, w terminie 10 dni. Wcześniej jednakże jego zamówienie (zgodnie z pkt 3 niniejszego Regulaminu) zostanie anulowane.


14. Każdy zarejestrowany Klient naszego Antykwariatu ma bezsporne prawo do wglądu, poprawiania, przerabiania, aktualizacji, dezaktualizacji, usunięcia, dodania, itp. swoich danych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn 29.07.1997 roku. Dane Państwa niezbędne są do wywiązania się z umowy kupna sprzedaży i nie podlegają udostepnianiu firmom lub osobom "trzecim". 


15. Zwroty i nieodebrane przesyłki.
a) Antykwariat nie przyjmuje żadnych przesyłek zwrotnych, reklamacyjnych itp, wysyłanych do Antykwariatu za zaliczeniem pocztowym;
b) w przypadku zwrotu przez Pocztę Polską niepodjętej w terminie przesyłki, Klient zobowiązany jest do ponownego wniesienia opłaty pocztowej za kolejne nadanie do niego przesyłki. Kwota opłaty pocztowej wynosi dwukrotność pierwotnych kosztów nadania. Po otrzymaniu przez Klienta informacji, iż przesyłka powróciła do Antykwariatu, Klient ma 7 dni na dokonanie wpłaty za ponowne nadanie przesyłki. Po tym terminie Antykwariat zastrzega sobie prawo komisyjnego zniszczenia zawartości przesyłki.
c) w przypadku zwrotu przez firmę kurierską niepodjętej, Klient zobowiązany jest do ponownego wniesienia opłaty za kolejne nadanie do niego przesyłki. Kwota opłaty wynosi dwukrotność pierwotnych kosztów nadania. Po otrzymaniu przez Klienta informacji, iż przesyłka powróciła do Antykwariatu, Klient ma 7 dni na dokonanie wpłaty za ponowne nadanie przesyłki. Po tym terminie Antykwariat zastrzega sobie prawo komisyjnego zniszczenia zawartości przesyłki.


16. 
Książki i wydawnictwa antykwaryczne wydane przed 01.01.1949 - Zgodnie z art. 51 ust. 1 ujednoliconego tekstu ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031621568 )  informujemy, jakie grupy zabytków wymagają stosownego zezwolenia na stały wywóz, m.in.:

       6) oryginalnych dzieł grafiki i matryc do ich wykonania oraz oryginalnych plakatów, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 16 000 zł;

       8) pojedynczych fotografii, filmów oraz ich negatywów, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 6 000 zł;

     10) pojedynczych lub znajdujących się w zbiorach książek, które mają więcej niż 100 lat i ich wartość jest wyższa niż 6 000 zł;

     11) pojedynczych map drukowanych i partytur, które mają więcej niż 150 lat i ich wartość jest wyższa niż 6 000 zł;

     15) innych kategorii, niewymienionych w pkt 1–14, obejmujących zabytki, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 16 000 zł.

 17. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego.

Logowanie

E-mail*
Hasło*

Aktualności

2017-04-27

Sobota 29.04.2017

 Szanowni Państwo w najbliższą sobote nie pracujemy. Ostatnim dniem pracy jest piątek 28.04 potem zapraszamy od czwartku 04.05.


poczytaj o tym...

2017-04-25

Wtorek 2 maja.

 Szanowni Państwo - we wtorek 2 maja - "byczymy się" i my :) zapraszamy od czwartku 04.05.2017 :)


poczytaj o tym...

2017-04-12

Pracujemy w sobotę

 Szanowni Państwo - potwierdzamy, że pracujemy w sobotę 15.04.2017 - normalnie czyli w godzinach 10:00-14:00.

Potem zapraszamy od wtorku :)


poczytaj o tym...

Dodane książki z okresu

Od: *
Do: *

Szukam/sprzedam książkę

Reklama

Chcesz spredać ksiązki? Zadzwoń do nas!

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych produktach i ofertach wpisz poniżej swój e-mail i kliknij zapisz.

*

Formy płatności

multitransfer payu.pl

www.antykwariat.waw.pl
Proszę czekać - trwa ładowanie treści