Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

SZUKAJ

Kod produktu: E9075
SZUKAJ
Tytuł: SZUKAJ
Autor: JOHN BATTELLE
Wydawnictwo: P.W.N.
Rok wydania: 2007
Format książki: 245 x 170 mm
Ilość stron: 234
ISBN: 9788301148263
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Uwagi: przybrudzenia okładki
Punkty rabatowe: 120 pkt.
Cena: 12,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Czego chce świat? Według Johna Battelle’a firma, która pozna odpowiedź na to pytanie we wszystkich jego odcieniach znaczeniowych, będzie potrafiła rozwikłać najtrudniejsze zagadki biznesu, a także samej kultury. A przez ostatnie lata właśnie do tego zmierza Google.

 
Wchodząc do gry długo po Yahoo, AltaViście, Excite, Lycosie i innych pionierach, dzięki radykalnie nowemu podejściu do wyszukiwania, Google postawiło do góry nogami marketingowe koncepcje, przeżyło załamanie dotcomów, a następnie wystartowało na giełdzie z największą i najgłośniejszą w historii Doliny Krzemowej pierwszą ofertą publiczną.
 
Ale Szukaj to nie tylko historia triumfu Google. Jest to zarazem perspektywiczne spojrzenie na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość technologii wyszukiwania, oraz jej ogromny wpływ na marketing, media, kulturę pop, randki, poszukiwanie pracy, prawo międzynarodowe, wolności obywatelskie i prawie każdą inną sferę działalności człowieka.
 
Battelle, co zapewne wyróżnia go spośród dziennikarzy, poświęcił swoją karierę na szukanie świętego Graala technologii - czegoś równie przełomowego jak Macintosh w połowie lat 80. ubiegłego wieku. I w końcu doszedł do wniosku, że jest to wyszukiwanie.
 
Dla każdego, kto pragnie zrozumieć fenomen sukcesu Google oraz konsekwencje życia w świecie, w którym każde kliknięcie można utrwalić po wieczność, Szukaj jest lekturą obowiązkową i pouczającą.