Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

POWOJENNA OCHOTA. BALLADA SENTYMENTALNA

Kod produktu: 93758
POWOJENNA OCHOTA. BALLADA SENTYMENTALNA
Tytuł: POWOJENNA OCHOTA. BALLADA SENTYMENTALNA
Autor: PRACA ZBIOROWA
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2012
Format książki: 265 x 220 mm
Ilość stron: 116
ISBN: 9788361932345
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 740 pkt.
Cena: 74,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Album przedstawia warszawską dzielnicę Ochota w okresie powojennym. Większość prezentowanych fotografii powstała w drugiej połowie lat pięćdziesiątych i w latach sześćdziesiątych. Unikatowe, od lat niepublikowane zdjęcia Ochoty z tamtych lat pochodzą z archiwów państwowych. Uzupełniają je fotografie z prywatnych zbiorów mieszkańców Ochoty. Wiele z nich nigdy nie była publikowana. Wspaniale skomponowany przez znanego grafika Macieja Sadowskiego materiał ilustracyjny jest kanwą dla wysmakowanych wspomnień ochockich pióra Mirosława Sznajdera.

 
„Opowiemy o tej dzielnicy Warszawy tak, jak zasługuje ona na to – w sposób wyjątkowy. Bowiem jest Ochota dzielnicą wyjątkową. Jej niezwykłość dostrzegli autorzy licznych publikacji kreślących historię tutejszą, starą i najnowszą. Historycy, znawcy przedmiotu, opisywali całą dzielnicę, inni badali wybrane jej miejsca. Ukazywano ją we wspomnieniach, w prozie i poezji, wreszcie na fotogramach sprzed okupacji – my opowiemy o latach powojennych, od lat pięćdziesiątych do początku siedemdziesiątych. Będzie to miejska ballada ujęta dwojako: w obrazach i w słowie”.
 
„Zapraszamy zatem – nie na spacer, ale na pełne znoju, niewygody i wzruszeń przedzieranie się owymi „wąwozami i korytarzami” Ochoty, które z czasem przeobrażały się i stawały ulicami. Zobaczymy, jaką pracę wykonał człowiek wokół swoich murów, aby i on i te mury mogły z powrotem nazywać się MIASTEM. Zobaczymy na zdjęciach z tamtych lat - i poczytamy – jak żył i jak krzątał się opatrując rany przedwojennych kamienic, wznosił osiedla nowe. Człowiek – nie żaden heros, ale gospodarz, drobna zaiste istota złożona z serca i dwóch rąk. I z wielkiej Ochoty”.