Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

TYSIĄC PIERDOŁEK

Kod produktu: H0293
TYSIĄC PIERDOŁEK
Tytuł: TYSIĄC PIERDOŁEK
Autor: JERZY PLUTA
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2016
Format książki: 220 x 170 mm
Ilość stron: 234
ISBN: 9788365502056
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 160 pkt.
Cena: 16,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Zbiór krótkich form prozatorskich (opowiadania, opowiastki, zdania zasłyszane i podsłuchane itd., czyli tzw. małe narracje) zawiera teksty drukowane przede wszystkim w latach 1995-2012 w autorskich zeszytach literackich Jerzego Pluty Przecinek oraz w latach 2013-2015 w dolnośląskim roczniku literackim Pomosty.

W tytule Pluta nieco ironicznie nawiązuje do znanego powszechnie wiersza z trzeciej części Dziadów Adama Mickiewicza (Opiewa tysiąc wierszy o sadzeniu grochu). `Pierdołka` to według autora zbioru nazwa gatunku literackiego, co prawda jeszcze nieuwzględnionego w słownikach terminów literackich, gatunku niezwykle popularnego w literaturze współczesnej (i w tej pisanej, i tej ustnej): to niby mało ważne historyjki, opowiastki i zasłyszane/podsłuchane zdania, które można czytać i dosłownie, i metaforycznie.
Czytelnikom prostodusznym, wierzącym jedynie w proste prawdy (nawet w nocy czarne zawsze jest czarne, a białe białe) nie polecamy lektury opowiadań w godzinach porannych, lecz zawsze wieczorem, najlepiej z kanapką z kawiorem z kapelana atlantyckiego.