Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

OSTATNI PAPIEŻ

Kod produktu: 52365
OSTATNI PAPIEŻ
Tytuł: OSTATNI PAPIEŻ
Autor: LUIS MIGUEL ROCHA
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2008
Format książki: 205 x 140 mm
Ilość stron: 360
ISBN: 978-83-7515-023-0
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 120 pkt.
Cena: 12,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

33 dnia pontyfikatu Jan Paweł I został znaleziony martwy. Oficjalna przyczyna śmierci podana przez Watykan to atak serca. Czy faktycznie tak było? A może papież był niewygodny dla pewnych osób i dlatego musiał umrzeć?
Londyn, 2006: dziennikarka Sarah Monteiro od nieznanej osoby otrzymuje przesyłkę z tajemniczą listą nazwisk i zaszyfrowanymi notatkami. Na liście jest też nazwisko jej ojca. Jak się okazuje, są to osoby związane z tajemniczą organizacją P2, która stoi za zamachem na Jana Pawła I. Od tej chwili kobiecie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo: wszechobecna i wszechwładna P2 wydała na nią wyrok, poluje na nią także CIA. Na szczęście na scenie pojawia się również tajemniczy i przystojny wybawiciel...
Ostatni papież to doskonała powieść sensacyjna, w której autor stawia tezę, że Jan Paweł I został zamordowany, ponieważ odkrył nieprawidłowości w Banku Watykańskim oraz chciał zreformować Kościół, liberalizując niektóre doktryny, a także zwiększyć rolę kobiet czy dopuścić możliwość stosowania antykoncepcji.