Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

NEGOCJUJ, KOBIETO!

Kod produktu: F9786
NEGOCJUJ, KOBIETO!
Tytuł: NEGOCJUJ, KOBIETO!
Autor: EWA SZEJNER
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2016
Format książki: 220 x 170 mm
Ilość stron: 186
ISBN: 9788380531321
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 170 pkt.
Cena: 17,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 "»Negocjuj, kobieto!« nie jest książką dla specjalistów. Podaję wiele przykładów, by pomóc kobietom zrozumieć zasady negocjowania i wskazać wzorce zachowań do naśladowania. Moim celem jest bowiem przybliżenie kobietom idei negocjacji w sposób jak najbardziej prosty i przystępny oraz zaszczepienie przekonania, że umiejętności negocjacyjne bardzo się w życiu przydają. Bo czy reguły i techniki negocjacji nie pomogą sprawniej się komunikować i wyraźniej werbalizować swoje potrzeby? Czy znajomość symptomów wskazujących na to, że ktoś mówi nieprawdę, nie zabezpieczy przed pokładaniem wiary w jego słowa? Czy wiedza o przygotowywaniu kontraktów nie pomoże w dbaniu o własne interesy? I czy wreszcie wskazówki dotyczące negocjowania z dziećmi nie przydadzą się w relacjach z najmłodszymi?

 
Podczas mojej kilkunastoletniej praktyki zawodowej rzadko zdarzało mi się negocjować z kobietami. Szacuję, że nie więcej niż 10% moich partnerów negocjacyjnych stanowiły panie. Działo się tak, ponieważ na wysokich stanowiskach w biznesie jest wyraźnie mniej kobiet niż mężczyzn oraz dlatego, że panowie są postrzegani jako zdecydowanie lepsi negocjatorzy. Siłą rzeczy w różnych firmach to im przypisywana jest odpowiedzialność za procesy negocjacyjne.
 
W zeszłym roku miałam okazję współpracować z pewną fundacją i przy tej sposobności poczyniłam ciekawe obserwacje. Otóż temat negocjacji jest kobietom obcy. Część z uczestniczek warsztatów przychodziła na zajęcia nie tyle po to, by nauczyć się czegoś w obszarze negocjowania, ile, by przekonać się, że negocjować w ogóle wypada. Niektóre panie były szczerze zdumione reprezentowanym przeze mnie podejściem i gotowością do negocjowania nieomal wszystkiego....