Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

HREBOR CUDAK, SKARBY STOLINÓW

Kod produktu: 50201
HREBOR CUDAK, SKARBY STOLINÓW
Tytuł: HREBOR CUDAK, SKARBY STOLINÓW
Autor: RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 1993
Format książki: 210 x 145 mm
Ilość stron: 157
ISBN: 83-85576-09-6
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 120 pkt.
Cena: 12,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Niewielki ten i słabo zaludniony kraj leżał na północnym wschodzie Estaronu. Pd Orwanu, a później państwa Vorgów, oddzialał go łańcuch " Gór Przetrwania", zwanych także "Górami Stolinów". Położony był wśród bagnisk, porośnięty gęstą, miejscami niemożliwą do przebycia puszczą, co w sposób decydujący zaażyło na jego historii i kulturze.
Podczas gdy w Estaronie, Berghu czy Orwanie dość szybko wykształciła się silna władza króla lub księcia i nastąpiło rozwarstwienie na zamknięte stany arystokracji, rycerstwa i plebsu, w Slengu wprost przeciwnie, władza słabła i ulegała decentralizacji.
Nie znano w Slengu pojęcia "dobre urodzenie", nigdy nie wykształciły się tam zamknięte stany. Dzisiejszy gospodarz mógł jutro pójść z torbami, dzisiejszy pachołek mógł wrócić z wyprawy z bogatym łupem i stać się najbogatszym gospodarzem w okolicy. Wyprawy były nie tylko metodą powiększenia rodowego bogactwa. Dla jednych stanowiły ratunek przed głodem w wypadku powodzi lub nieurodzaju, dla innych szansę zmiany statusu społecznego, dla jeszcze innych wreszcie - sposób na życie. O sławnych wyprawach śpiewano pieśni, najmężniejszych wodzów wysławiano i wspominano jeszcze przez długie lata po ich śmierci. Chętnych na wyprawy nie brakowało..