Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

GŁOSY. CO SIĘ ZDARZYŁO NA WYSPIE JERSEY (REPORTAŻ)

Kod produktu: K9360
GŁOSY. CO SIĘ ZDARZYŁO NA WYSPIE JERSEY (REPORTAŻ)
Tytuł: GŁOSY. CO SIĘ ZDARZYŁO NA WYSPIE JERSEY (REPORTAŻ)
Autor: DIONISIOS STURIS, EWA WINNICKA
Wydawnictwo: Czarne
Rok wydania: 2019
Format książki: 220 x 140 mm
Ilość stron: 223
ISBN: 9788380498167
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Uwagi: książka jak nowa
Punkty rabatowe: 220 pkt.
Cena: 22,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

To była zwykła, kochająca się rodzina. On ciężko pracował, ona zajmowała się dziećmi. „Co się stało, że zabił?” – krzyczały pierwsze strony gazet, a obok dramatycznych tytułów pojawiały się zdjęcia atrakcyjnej blondynki i młodego mężczyzny. Mężczyzny, który tuż po niedzielnym grillu zabił nożem sześć osób, w tym dwoje swoich dzieci i jedno przyjaciół. Zbrodnia, której dopuścił się Damian Rzeszowski w piękne niedzielne popołudnie przy zacisznej ulicy Victoria Crescent, zelektryzowała nie tylko brytyjską wyspę Jersey, ale też całe Zjednoczone Królestwo. I przyznać trzeba, że nie poprawiła wizerunku polskiego emigranta.

Ewa Winnicka i Dionisios Sturis w Głosach próbują odpowiedzieć na to dręczące pytanie: co się stało, że zabił? Przemierzają brytyjski raj podatkowy, wyspę Jersey, na którą w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadziła się rodzina Rzeszowskich.

Rozmawiają z policjantami, znajomymi, przyjaciółmi, skrupulatnie śledzą przebieg rozprawy sądowej i przejmująco odmalowują postać zabójcy. Przede wszystkim jednak odczarowują mit emigrantów jako królów życia, pokazując to, o czym zazwyczaj się nie mówi. Cenę, jaką płaci większość wyjeżdżających: poczucie wyobcowania, egzystencję na granicy biedy, stres, choroby psychiczne, przemoc.