Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

MIĘDZY HITLEREM A STALINEM

Kod produktu: 09526
MIĘDZY HITLEREM A STALINEM
Tytuł: MIĘDZY HITLEREM A STALINEM
Autor: HANS VON HERWARTH
Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 1992
Format książki: 200 x 140 mm
Ilość stron: 514
ISBN: 83-85249-11-7
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Uwagi: lekkie zagięcia okładki
Punkty rabatowe: 150 pkt.
Cena: 15,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Hans von Herwath (ur. 1904 r.), potomek patrycjuszowskiego rodu z Augsburga, pełnił w latach trzydziestych funkcję osobistego sekretarza ambasadora Niemiec w Moskwie. Przez jego ręce przechodziły najtajniejsze dokumenty dotyczące negocjacji radziecko - niemieckich, zakończonych podpisaniem paktu Ribbentrop - Mołotow 23 sierpnia 1939 roku.
W kilka godzin po zawarciu tego złowrogiego porozumienia Hans von Herwarth przekazał pełny tekst tajnego protokołu do układu radziecko - niemieckiego pracownikowi ambasady USA w ZSRR. A więc Zachód wiedział, co się święci, jeszcze przed 1 września 1939 roku! Dlaczego nie zareagował zdecydowanie, czemu nie wspomógł polskiego sojusznika? Po wybuchu wojny radziecko - niemieckiej w czerwcu 1941 roku Hans von Herwarth należał do inicjatorów tworzenia radzieckich oddziałów ochotniczych, w tym formacji generała Andrieja Własowa. Uczestniczył też w działaniach antyhitlerowskiego ruchu oporu w armii niemieckiej, wspomagał pułkownika Clausa von Stauffenberga w przygotowaniach do zamachu fuhrera III Rzeszy.
Wszystkie te pasjonujące, do niedawna przemilczane wydarzenia przewijają się na kartach niniejszych wspomnień. Nie brakuje też informacji o radzieckiej rzeczywistości lat 1931-1939, a także ciekawostek z życia sfer dyplomatycznych i wojskowych. Autentyzm i sensacja historyczna najwyższej próby!