Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

MORDERSTWO W LA SCALI

Kod produktu: 53814
MORDERSTWO W LA SCALI
Tytuł: MORDERSTWO W LA SCALI
Autor: TOMASZ PIĄTEK
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2009
Format książki: 200 x 125 mm
Ilość stron: 293
ISBN: 978-83-7414-565-7
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 140 pkt.
Cena: 14,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Morderstwo w La Scali to wielowątkowa opowieść młodej Angielki żyjącej w Mediolanie, dziennikarki Judith Passalacquy, która zdaje nam relację z prowadzonego przez siebie śledztwa. A przy okazji opowiada o znienawidzonych przez siebie Włoszech, o religii i terroryzmie, o winie i karze.

Jest wieczór pierwszego listopada 1995. La Scala wystawia spektakl poświęcony śmierci reżysera Pier Paolo Pasoliniego, homoseksualisty i buntownika, zamordowanego w tajemniczych okolicznościach dokładnie dwie dekady wcześniej. Organizatorem spektaklu jest słynny producent filmowy Mario Cisi, charyzmatyczny i pełen energii mimo swoich dziewięćdziesięciu lat. Otacza go niezwykły dwór. Tu można zobaczyć z bliska, nawet dotknąć ludzi sławnych i bogatych, pociągających i odrażających.

Wieczór poświęcony zbrodni kończy się nową, bardzo osobliwą zbrodnią. Zabójca zostaje ujęty na miejscu. Przyznaje się do winy. Niby wszystko jasne. Tyle, że zbrodniarz nie ma motywu... Judith Passalacqua, blondynka o zimnych oczach, fanatyczna Angielka i protestantka, wysportowana abstynentka seksualna - w ciągu jednej nocy przeżywa swoją niemożliwą miłość i jej śmierć. Widzi sławę, sukces, degenerację i tajemniczą, absurdalną zbrodnię. Po latach wraca na jej trop. Ale nie szuka zemsty, szuka prawdy.