Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

RYCERZ Z ALCANTARY

Kod produktu: E1752
RYCERZ Z ALCANTARY
Tytuł: RYCERZ Z ALCANTARY
Autor: JESUS SANCHEZ ADALID
Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2011
Format książki: 195 x 125 mm
Ilość stron: 477
ISBN: 978-83-11-11-2027-3
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Uwagi: zagięcie okładki
Punkty rabatowe: 120 pkt.
Cena: 12,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Rok 1568 zapisał się w historii jako najtragiczniejszy za rządów Filipa II, króla Hiszpanii. We Flandrii narasta konflikt, Turcy zagrażają państwom śródziemnomorskim, a Maurowie wzniecają powstanie w Grenadzie. Wydawało się, że rozpad państwa jest nieunikniony. Król jednak, nie dając się złamać przeciwnościom losu, postanawia rozesłać po kraju zaufanych ludzi oraz stworzyć sprawną siatkę szpiegowską. Wkrótce okazuje się, że jego największy wróg - Turcy Ottomańscy posiadają równie przebiegłych i skutecznych informatorów.

 
Jedynymi osobami, którym król może teraz zaufać, są dwaj rycerze należący do Zakonu Alcantara i do Zakonu Kawalerów Maltańskich - Luis María Monroy i Juan Barelli. Zostaje im powierzona niebezpieczna misja na Wschodzie. Ich podróż wiedzie poprzez Wenecję, Sycylię, aż do tajemniczego Istambułu i będzie obfitować w liczne przygody. Czeka na nich również zaskakujące zakończenie.
 
Adalid po raz kolejny udowadnia, iż jest mistrzem trzymających w napięciu powieści opiewających miłość, odwagę i honor rycerski.