Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

PAMIĘTNIK SYBIRAKA I TUŁACZA

Kod produktu: M8052
PAMIĘTNIK SYBIRAKA I TUŁACZA
Tytuł: PAMIĘTNIK SYBIRAKA I TUŁACZA
Autor: ŁUCJAN Z. KRÓLIKOWSKI OFMCONV
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2008
Format książki: 240 x 170 mm
Ilość stron: 320
ISBN: 9788374850827
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 350 pkt.
Cena: 35,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Kim jest Ojciec Łucjan Królikowski?

Jest zakonnikiem i kapłanem, franciszkaninem, pisarzem, autorem bestsellera Skradzione dzieciństwo, katechetą, duszpasterzem i ojcem duchownym, spowiednikiem i rekolekcjonistą, opiekunem i przyjacielem — wielu, bardzo wielu ludzi.
 
Seminarzysta w Niepokalanowie, Sybirak — więzień sowieckiego gułagu, artylerzysta — podchorąży w 2 Korpusie gen. Andersa, opiekun sierot wojennych w obozie Tengeru w Tanzanii, które uratował przed repatriacją do kraju opanowanego przez komunistów, organizując dramatyczną ucieczkę do Kanady. Uznany przez komunistów "kidnaperem na światową skalę” dla swoich sierot był "dobrym pasterzem”, który pomógł choć po części odzyskać skradzione dzieciństwo i dorastać bezpiecznie w nowym świecie.
Proboszcz w polskiej parafii w Montrealu, redaktor i autor "Godziny Różańcowej” — rozgłośni radiowej w Buffalo, USA, działacz polonijny w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych.
 
Pamiętnik ten to zapis owocnego i barwnego żywota człowieka prawego, ofiarnego, dzielnego, odważnego, a zarazem cichego i pokornego, oddanego bez reszty służbie Bogu i bliźniemu.