Antykwariat fantastyka literatura piękna

Wydawnictwo Czytam tam
Skup książek Moje konto Koszyk Nasze sklepy Nasze Allegro Jak kupować? Regulamin O Antykwariacie Kontakt

Szukaj

Szukam książki

Szukam książki

Regulamin

Kilka słów o RODO.
Antykwariat przetwarza Państwa dane wyłącznie w celu realizacji umowy związanej z udostępnianiem, sprzedaż i dostarczaniem książek z naszej oferty. Słowem: potrzebujemy Państwa danych, by móc obsługiwać i realizować złożone przez Państwa zamówienia, ewentualnie - na Państwa życzenie i za Państwa zgodą - utrzymywać indywidualny kontakt odnośnie informacji o książkach. 

Antykwariat nie przekazuje danych do firm zajmujących się reklamą, telemarketingiem itp., ani nie korzysta z Państwa adresów, by wysyłać wiadomości o charakterze reklamowym. Wszelkie nasze reklamy oparte o Adwords czy Facebook działają na danych Facebooka lub Google. 

Co więcej: dane są umieszone w profesjonalnym serwerze, w firmie HOME.PL. Dostęp do Państwa danych posiadają tylko pracownicy/współpracownicy Antykwariatu, z którymi Antykwariat posiada zawarte umowy o współpracy. Dostęp do danych jest ograniczony do zakresu niezbędnego do realizacji ich obowiązków związanych z kompletowaniem i wysyłką zamówień lub zapewnieniem bezpieczeństwa danych.

W każdej chwili, na Państwa życzenie, Państwa dane mogą zostać usunięte z naszych baz. Oczywiście, wiązać się to będzie z brakiem możliwoście realizacji zamówień. W dowolnym momencie mogą Państwo poprosić o zmianę lub wgląd do Państwa danych.

Przechowujemy Państwa dane w naszej bazie bez ograniczeń czasowych, co zapewnia Państwu możliwość logowania się do systemu sklepu internetowego bez konieczności ich ponownego wpisywania. Oczywiście, jeżeli uznają Państwo, że nie będą więcej korzystać z usług Antykwariatu, mogą Państwo przesłać do nas prośbę o usunięcie danych osobowych z naszego serwera. Taką prośbę prosimy kierować elektronicznie na adres info@antykwariat.waw.pl - każdorazowo potwierdzamy taką decyzję, ponieważ usunięcie danych jest nieodwracalne.

Zatem praktycznie działamy tak jak działaliśmy do tej pory, starając się zapewnić jak największe bezpieczeństwo Państwa danym i korzystamy z nich wyłącznie po to by realizować złożone przez Państwa zamówienia.

 

Obowiązujący regulamin w internetowym antykwariacie

Sklep internetowy, działający pod adresem www.antykwariat.waw.pl, prowadzony jest przez firmę :

Magdalena Ostapińska
ul. Okrzei 58a, 05-400 Otwock
prowadzącą działalność nr NIP: 5322095635,

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Oferta prezentowana na stronach antykwariatu odzwierciedla faktyczny stan ilościowy i jakościowy naszych magazynów.

2. Zamówienia są przyjmowane przez:

3. Po złożeniu przez Klienta zamówienia, wpłata (kwota zamówienia wraz z kosztami przesyłki) powinna nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 5 dni. Po tym terminie zamówienie nieopłacone zostanie anulowane, a książka/książki będące w tym zamówieniu ponownie staną się dostępne w sprzedaży. W przypadku otrzymania przez Antykwariat wpłaty po anulowaniu zamówienia:
a) jeśli Antykwariat nadal posiada książki, które były zamówione, następuje realizacja anulowanego zamówienia.
b) jeśli Antykwariat nie posiada już książek, które znajdowały się w anulowanym zamówieniu, Antykwariat zwraca, przelewem bankowym na wskazane przez wpłacającego konto, wpłaconą za anulowane zamówienie kwotę pomniejszoną o 1 zł kosztów wykonania przelewu.

4. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon fiskalny lub, po wybraniu przez Klienta, faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są gotowe do wysyłki.

5. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wysłania zamówienia.
Klient może wycofać złożone zamówienie mailem
anuluj@antykwariat.waw.pl lub faksem (+48 22) 659 22 17, podając koniecznie NUMER ZAMÓWIENIA, swoje imię i nazwisko oraz identyfikator w sklepie. Wysłanie maila o anulowaniu zamówienia można dokonać także po zalogowaniu się do sklepu.
Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane. Każdy Klient może po zalogowaniu się sprawdzić status realizacji swojego zamówienia.

6. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
Koszty dostawy zostaną uwzględnione w składanym zamówieniu. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.

7. Czas realizacji zamówień opłacanych przed wysyłką wynosi do 3 dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaty. Jest
 to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych towarów ze sklepu, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze.


8. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy
Przesyłki dostarcza:
Poczta Polska - przesyłka Paczka 48h, czas dostawy około 2 dni robocze.

9. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
- przy odbiorze osobistym w jednym z naszych antykwariatów - płatność gotówką w antykwariacie
- przy odbiorze - należność pobiera kurier/listonosz – opcja dostępna dla Klientów zarejestrowanych i zalogowanych w naszym sklepie.
- kartą kredytową za pośrednictwem systemu payu.pl - należność pobierana jest w chwili pozytywnej weryfikacji danych w systemie payu.pl
- przelewem bankowym na konto sklepu – Zapraszamy do szybkiej płatności za pośrednictwem mTransfer.


10. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane tylko kartą płatniczą lub przelewem 

11.
W przypadku gdy zamówienie jest dostarczane na koszt Antykwariatu, Antykwariat zastrzega sobie prawo  wyboru dostawcy przesyłki.

12. 
Wszystkie książki dostępne w sklepie są traktowane jako towar używany i jako takie nie podlegają zwrotom. Ukryte wady w książkach tj. uszkodzenia nie podane w opisie technicznym książki np. brakujące lub niezadrukowane strony, mogą być podstawą do wymiany książki lub zwrotu pieniędzy.

Zapis ten dotyczy TYLKO książek przesyłanych do Klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej.
W przypadku zamówień odbieranych osobiście w naszych antykwariatach, Klient ma obowiązek dokonać sprawdzenia stanu technicznego zakupionych książek. Dokonanie zapłaty oznacza akceptację stanu technicznego książek. W takim przypadku reklamacje nie będą uwzględniane.
Postępowanie reklamacyjne:
    - reklamacja towaru winna być składana przez Klienta w formie pisemnej wraz z dołączonym dowodem zakupu (paragon, faktura) i dołączonym reklamowanym towarem na adres antykwariatu, 00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 55 lok.1. Reklamacja rozpatrywana jest w terminie 14 dni od daty jej wpłynięcia. Procedura reklamacyjna kończy się:
        a) uznaniem reklamacji - Klient otrzymuje zwrot poniesionych kosztów lub wymianę towaru na wolny od wad.
        b) odmowa uznania reklamacji - Klient otrzymuje pisemne uzasadnienie odmowy uznania reklamacji oraz ponownie bezzasadnie reklamowany towar. W takim przypadku Klientowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji Antykwariatu do właściwego Sądu.
    - reklamację przesyłki (niedostarczenie przez Pocztę Polską) antykwariat może przyjąć od Klienta po upływie 14 dni od daty jej nadania, zgodnie z Regulaminem Poczty Polskiej. Wynik reklamacji przesyłki uzależniony jest od wyniku reklamacji rozpatrzonej przez Pocztę Polską.
    
Wszystkie książki oznaczone statusem stanu "nowe" traktowane są jako książki używane bez najmniejszych śladów użytkowania.

13. Klient ma możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyn, w terminie 14 dni. Wcześniej jednakże jego zamówienie (zgodnie z pkt 3 niniejszego Regulaminu) zostanie anulowane.


14. Każdy zarejestrowany Klient naszego Antykwariatu ma bezsporne prawo do wglądu, poprawiania, przerabiania, aktualizacji, dezaktualizacji, usunięcia, dodania, itp. swoich danych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn 29.07.1997 roku. Dane Państwa niezbędne są do wywiązania się z umowy kupna sprzedaży i nie podlegają udostepnianiu firmom lub osobom "trzecim". Dane przechowywane są na serwerze zlokalizowanym w zabezpieczonej serwerowni należącej do HOME.PL. 


15. Zwroty i nieodebrane przesyłki.
a) Antykwariat nie przyjmuje żadnych przesyłek zwrotnych, reklamacyjnych itp, wysyłanych do Antykwariatu za zaliczeniem pocztowym;
b) w przypadku zwrotu przez Pocztę Polską niepodjętej w terminie przesyłki, Klient zobowiązany jest do ponownego wniesienia opłaty pocztowej za kolejne nadanie do niego przesyłki. Kwota opłaty pocztowej wynosi dwukrotność pierwotnych kosztów nadania. Po otrzymaniu przez Klienta informacji, iż przesyłka powróciła do Antykwariatu, Klient ma 7 dni na dokonanie wpłaty za ponowne nadanie przesyłki. Po tym terminie Antykwariat zastrzega sobie prawo komisyjnego zniszczenia zawartości przesyłki.


16. 
Książki i wydawnictwa antykwaryczne wydane przed 01.01.1949 - Zgodnie z art. 51 ust. 1 ujednoliconego tekstu ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031621568 )  informujemy, jakie grupy zabytków wymagają stosownego zezwolenia na stały wywóz, m.in.:

       6) oryginalnych dzieł grafiki i matryc do ich wykonania oraz oryginalnych plakatów, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 16 000 zł;

       8) pojedynczych fotografii, filmów oraz ich negatywów, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 6 000 zł;

     10) pojedynczych lub znajdujących się w zbiorach książek, które mają więcej niż 100 lat i ich wartość jest wyższa niż 6 000 zł;

     11) pojedynczych map drukowanych i partytur, które mają więcej niż 150 lat i ich wartość jest wyższa niż 6 000 zł;

     15) innych kategorii, niewymienionych w pkt 1–14, obejmujących zabytki, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 16 000 zł.

 

17. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego.

Logowanie

E-mail*
Hasło*

Aktualności

Informujemy, że w piątek 30 grudnia sklep stacjonarny pracuje w godzinach 11:00-16:00. Przepraszamy za utrudnienia. 


poczytaj o tym...

 Z przyjemnością informujemy, że sklep stacjonarny w Alejach otwieramy także w soboty! Póki co tylko do Świąt- mamy nadzieję, że ułatwi to wybór prezentów ;). Czekamy 3,10 oraz 17 grudnia w godzinach 10:00-15:00. W pozostałe dni tygodnia działamy bez zmian. Zapraszamy! 


poczytaj o tym...

W czwartek 10-go listopada sklep stacjonarny w Alejach Jerozolimskich będzie otwarty tylko do godziny 16:00, otwieramy ponownie w poniedziałek 14-go, jak zwykle o 11:00. Za utrudniania przepraszamy. Sklep internetowy oczywiście przez cały czas będzie do Państwa dyspozycji, zapraszamy!


poczytaj o tym...

Dodane książki z okresu

Od: *
Do: *

Szukam/sprzedam książkę

Reklama

Chcesz spredać ksiązki? Zadzwoń do nas!

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych produktach i ofertach wpisz poniżej swój e-mail i kliknij zapisz.

*

Formy płatności

multitransfer payu.pl

www.antykwariat.waw.pl
Proszę czekać - trwa ładowanie treści